• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/Tekniker-Kariyer-190349731368808/?skip_nax_wizard=true
  • https://www.twitter.com/teknikerkariyer

Ankara, Batman, Elazığ, Kırıkkale, Siirt ve Van Teknikerler Derneğinin kurucusu olduğu ANADOLU TEKNİKERLER FEDERASYONU Ankara'da kuruldu.

Türkiye'nin değişik illerinde kurulu bulunan onbeşden fazla Tekniker Derneğinin bir araya gelerek yaptığı çalışmalar sonucu Teknikerler Federasyonu kurmak için 18-19 Aralık 2021 tarihlerinde ülkemizde devam eden pandemi sürecine uygun olarak Ankara’da toplanan Tekniker dernek yöneticileri yeni kurulacak olan federasyonun adının ANADOLU TEKNİKERLER FEDERASYONU olmasını kararlaştırdı.

Toplantıda yeni kurulan federasyon çatısı altında yapılacak olan çalışmalar ve atılacak adımlar ele alınarak yeni kararlar alındı.


Anadolu Teknikerler Federasyonu -Ankara

Toplantı sonrası Ankara Teknikerler Derneği Başkanı Sayın Ertan KILIÇ; Yeni kurulan Teknikerler federasyonunun adının ANADOLU TEKNİKERLER FEDERASYONU olduğunu ve yönetim merkezinin Ankara’da olacağını açıkladı. Yeni kurulan federasyonun çatısı altında ilk olarak Ankara, Batman, Elazığ, Kırıkkale, Siirt ve Van Teknikerler Derneğinin olduğunu ve kısa bir süre sonra yeni derneklerin katılımının olacağını duyurdu.

Ülke geleceği ve ekonomisi için var gücüyle çalışan Meslek Yüksek Okulu (M.Y.O.) mezunu 3 milyon mezun durumdaki Teknikerin artan bir ivme ile çalışmalarına devam edeceğini söyleyerek yeni kurulan ANADOLU TEKNİKERLER FEDERASYONU’nun ülkemize ve ülkemizdeki tüm Meslek Yüksek Okulu mezunlarına hayırlı olmasını diledi.


517 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın