• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/Tekniker-Kariyer-190349731368808/?skip_nax_wizard=true
  • https://www.twitter.com/teknikerkariyer

İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi, Radyoloji Teknikerinin hak ihlalleriyle karşı karşıya kaldıklarını belirtti.

İstanbul Milletvekili ve CHP Genel Başkan Yardımcısı olan Gamze Akkuş İlgezdi, Radyoloji Tekniker ve Teknisyenlerinin hak ihlalleriyle karşı karşıya kaldıklarını belirtti ve "Yeni yönetmelik taslağında radyoloji çalışanlarının radyasyon izinleri fiilen yok ediliyor. Emek düşmanı yeni yönetmelik taslağının derhal düzeltilmesi gerekiyor" dedi.

CHP İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi, radyoloji Tekniker ve Teknisyenlerinin radyasyon izinlerine yönelik yazılı açıklama yaptı. Akkuş İlgezdi, Çalışanların haklarını koruyan Radyoloji Nizamnamesi’nin 25 Haziran’da yürürlükten kaldırıldığını" anımsattı ve "Yeni yönetmelik taslağında radyoloji çalışanlarının radyasyon izinleri fiilen yok ediliyor. Emek düşmanı yeni yönetmelik taslağının derhal düzeltilmesi gerekiyor" eleştirisini yöneltti. 

"ÜLKEMİZDEKİ YAŞANAN PANDEMİ DÖNEMİNDE TAKDİR BEKLERKEN CEZALANDIRILAN RADYOLOJİ EMEKÇİLERİ OLUYOR"

“Takdir beklerken cezalandırılan” radyoloji emekçilerinin her zaman yanında olduğunu aktaran Akkuş İlgezdi, “45 günden fazladır yeni radyoloji yönetmeliği yayınlanmadı. Yürürlükten kaldırılan yönetmelikte radyoloji çalışanlarının radyasyon izinleri belliyken, yeni taslakta bu izinler hastane yönetimlerinin insafına bırakılması, çalışanların haklarının gasp edilmesi anlamına geliyor” dedi. Akkuş İlgezdi, "Radyasyon izinleri hastane yönetimlerinin insafına bırakılmak isteniyor. İzinlerin fiilen kaldırılması anlamına gelen bu uygulama, iş barışını zedeleyecek. Bu yanlıştan derhal vazgeçin" uyarısı yaptı. 


401 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın