• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/Tekniker-Kariyer-190349731368808/?skip_nax_wizard=true
  • https://www.twitter.com/teknikerkariyer

Almanya Federal Hükümeti, Almanya’nın çeşitli bölgelerinde istihdam edilmek üzere Hemşire, Radyoloji Teknikeri, Radyoterapi Teknikeri, Anestezi Teknikeri, Diyaliz Teknikeri vb Sağlık personeli alacaktır.

ALMANYA SAĞLIK PERSONELİ ALIYOR

Almanya Federal Hükümeti, Federal Göç ve Mülteci Dairesi Federal İş ve İşçi Bulma Kurumu tarafından yetkilendirilmiş Produktiv Personal GmbH İnsan Kaynakları ve Danışmanlık Hizmetleri Şirketi aracılığı ile Almanya’nın çeşitli bölgelerinde istihdam edilmek üzere Doktor, Ebe, Hemşire, Radyoloji Teknikeri, Radyoterapi Teknikeri, Anestezi Teknikeri, Diyaliz Teknikeri vb Sağlık personeli alacaktır. 

PRODUKTİV PERSONAL Şirketi ile derneğimiz TÜMRAD-DER arasında yapılan protokol gereğince istihdam edilecek sağlık personelleri derneğimiz aracılığıyla temin edilecektir.

İstihdamda Almanya’da eğitim görmüş veya Almanya’da yaşamış kişilere veya AB üyesi ülkelerinin çifte vatandaşı statüsünde olup Almanca A1-A2 düzeyinde dil bilenlere  öncelik hakkı tanınacaktır.

BİLGİLENDİRME ve GEREKLİ ŞARTLAR;

1-Hekimlerin en az C1 düzeyinde Almanca dil bilgisine ve Mesleki Almanca’ya sahip olması,
2-Hemşire ve diğer sağlık personellerinin en az A2 düzeyinde Almanca dil bilgisine sahip olması ve bunu belgelendirmesi gereklidir. Diğer kişiler şartları uygun olması halinde şirket tarafından Online Dil Kursuna alınacaktır.

3-En az 1 yıl başvuracağı branş ile ilgili iş deneyimi ve tecrübesi olması ve bunu belgelendirmesi ( SGK dökümü veya iş yerinden sigortalı olarak çalıştığına dair yazı)

4-Eğitim durumu denkliği: LİSANS (hemşirelik, ebelik vb) denklik ile ilgili ciddi bir sorun söz konusu değildir. Diğer şartlar sağlandıktan sonra Almanya’da 6 ay süre ile hem çalışacak hem de haftada 2 gün denklik ve dil kursuna devam edecektir.

5-Eğitim durumu denkliği: ÖNLİSANS (Radyoloji, Anestezi, Diyaliz, Radyoterapi Teknikerliği vb) denklik işlemleri. Diğer şartlar sağlandıktan sonra  Almanya’da 1 yıl süre ile hem çalışacak hem de haftada 2 gün denklik ve dil kursuna devam edecektir. Kurs sonunda başarılı olması halinde DENKLİK veya YARI DENKLİK Belgesi alarak mesleğinde çalışmaya devam edecektir. Denklik Kursu başvuruları ve kurs ücretleri tamamen şirket ve çalıştığı hastane tarafından yapılacaktır.

6-Almanya Federal Hükümeti öncelikle 1 yıl sonra 3 yıllık sonra 4 yıl tamamlandıktan daha sonra sınırsız oturma izni vermektedir. 4 yıldan sonra ailelerini de götürebileceklerdir. Özellikle ilk 3 yıllık değerlendirmede performans, oryantasyon ve uyum, mesleki bilgi ve donanım çok önemlidir.

7-İstihdam edilecek sağlık personel Almanya’nın değişik bölgelerinde (Eyaletlerde) özel, kamu sağlık kurumlarında çalışacaklardır. Bazı bölgelerde teşvik etmek için farklı ücretlendirme yapılacaktır.

8-Başvuru ile ilgili SON TARİH yoktur. Başvuru koşularını sağlayan kişiler  öncelikle ONLİNE GÖRÜŞME yapılacak şartları sağlayan kişiler şirketin Bakırköy-İstanbul'daki şirketinde  görüşmeye çağrılacak ve SÖZLEŞME yapılacaktır. 

9-Başvuru kabul edilene kadar ve kabul edildikten sonra adaylardan herhangi bir ücret talep edilmeyecektir. Herhangi birilerine herhangi bir ad altında KESİNLİKLE ÜCRET ÖDEMEYİNİZ. 

Derneğimizin ve aracı kuruluş PRODUKTİV PERSONEL Danışmanlık Hizmetleri şirketi hiçbir ücret talep etmiyecektir.

10- Yaş sınırı 45’tir. 45 yaşın üzerindekiler değerlendirmeye alınmayacaktır.

11- Mahkeme kararı ile Yurt dışına çıkış yasağı bulunan veya Adli sicil raporu uygun olmayan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.

SÜRECİN İŞLEYİŞİ HAKKINDA

Gerekli şartları sağlayanların CV’ lerini belgelerini tumradder@gmail.com adresine mail atmaları önemle rica ederiz.

TÜMRAD-DER tarafından ön inceleme/görüşme yapıldıktan sonra uygun CV ve başvuruları Almanya’daki PRODUKTİV PERSONAL Şirketine gönderecektir. Şirket uygun görülen kişilerle önce Online görüşme yaptıktan sonra Bakırköy-İstanbul’daki ofise davet edilerek sözleşme yapılacaktır.

- PRODUKTİV PERSONAL şirketinin iletişim bilgileri ve personel istihdamı ile ilgili Alman resmi makamları ile yapılan protokol aşağıda inceleyebilirsiniz.

- PRODUKTİV PERSONAL ŞİRKETİ ile derneğimiz TÜMRAD-DER arasında yapılan protokol gereğince söz konusu Almanya sağlık personeli işlemleri için tüm başvurular derneğimiz aracılığı ile yapılacaktır.

BAŞVURULARINIZI VE DETAYLI CV'NİZİ   tumradder@gmail.com adresine göndermeniz halinde sizlere dönüş yapılacaktır.

İLK ETAPTA İHTİYAÇ DUYULAN MESLEK GRUPLARI

-          Hemşirelik (lisans)
-          Ebelik (lisans)
-          Radyoloji Teknikerliği (Önlisans)
-          Nükleer Tıp Teknikerliği (Önlisans)
-          Radyoterapi Teknikerliği (Önlisans)
-          Anestezi Teknikerliği (Önlisans)
-          Diyaliz Teknikerliği (Önlisans)

Diğer branşlardan ihtiyaç oldukça bu sayfadan duyuruacağız.


GENEL BİLGİLER / SIK SORULAN SORULAR

1) Başvurusu kabul edilen kişiler görüşmeleri olumlu olan ve sözleşme yapılan kişiler şirket tarafından ONLİNE DİL KURSU’na alınacaktır. Dil Kursu için herhangi bir ücret alınmayacaktır.

2) Almanya’ya çalışmaya hak kazanan kişilerin barınma ve konaklama hizmetleri şirket tarafından ayarlanacak ancak konaklama ücreti kişilerce karşılanacaktır. (Aylık ort 500-700 Euro)

3) Aylık Maaş değişmekle birlikte denklik durumu ve çalıştığı pozisyona bağlı olarak 2000-3000 Euro arasında değişmektedir. Denklik işlemleri tamamlandığında aylık maaş daha da yüksek olacaktır.


4) Şirket başvuru hakkı kazanan kişiler ile sözleşme yaparak ONLİNE DİL KURSU'na alacaktır. En az 2 veya 3 yıllık sözleşme yapılacaktır. Bu konudaki detaylar daha sonra açıklanacaktır.


5) Almanya'ya giden kişiler 4 yıldan sonra sınırsız oturma izni hak kazanacağından eş ve çocuklarını  4. yıldan sonra götürebileceklerdir.


ALMANCA DİL SEVİYELERİ

C1 SEVİYESİ
Geniş kapsamlı uzunca metinleri anlayabilir, sonuçlar çıkarabilir. Sık sık ve belirgin şekilde sözcük arayışlarına girmeden kendisini tabi ve akıcı bir şekilde ifade edebilir. Dili sosyal yaşamında, iş hayatında, mesleki eğitiminde ve yüksek öğrenimde esnek ve etkili bir biçimde kullanabilir. Karmaşık konularda kendini sistemli, net ve düzgün bir biçimde ifade edebilir.


B1 SEVİYESİ
İş, okul, boş zaman gibi kendisine yabancı olamayan konuların ölçümlü dille ifade edilmesi halinde, anlatılanları ana hatlarıyla anlayabilir. Seyahatlerde, Almanca'nın konuşulduğu yerlerde karşılaşabileceği çoğu durumların üstesinden gelebilir. Bildiği konularda ve kişisel ilgi alanlarında kendisini basit düzeyde ve konuları ilişkilendirerek ifade edebilir. Yaşadığı tecrübe ve olayları anlatabilir. Hayallerini, umutlarını ve hedeflerini tanımlayabilir, plan ve görüşlerini gerekçelendirebilir, açıklayabilir.

A1 SEVİYESİ
Somut ihtiyaçları karşılamaya yönelik, çok sık kullanılan ifade şekillerini ve basit cümleleri anlayabilir ve kullanabilir. Kendisini ve başkalarını tanıtabilir, başka kişilere kişisel sorular yöneltebilir ve bu tür sorulara karşılık verebilir (nerede oturdukları, kimleri tanıdıkları, nelerden hoşlandıkları vb.). Karşısındakiler yavaş ve anlaşılır konuşur ve yardımcı olurlarsa, onlarla basit şekilde anlaşabilir.

A2 SEVİYESİ
Dolaysız anlatımlarda cümleleri ve sıkça kullanılan deyimleri anlayabilir. (kişinin kendisi, ailesi, alışveriş, iş ve yakın çevresi ile ilgili bilgiler vb.). Yabancı olmadığı basit ve sıkça karşılaşılan durumlarda iletişim kurabilir. Basit ifadelerle nereli olduğunu, eğitimini, yakın çevresini ve somut ihtiyaçlarını anlatabilir. 


TÜMRAD-DER / Tüm Radyoloji Teknisyenleri ve Teknikerleri Derneği
Cevizlik Mah. Hüsreviye Sok No.7  Günay İş Hanı K.3/40  Bakırköy-İSTANBUL     
Tel: 0212 5303023  Gsm: 0 532 2924627
http://www.tumrad.net

PRODUKTİV PERSONAL GmbH İnsan Kaynakları Danışmanlık Hizmetleri

Münsterstr.195   44145 Dortmund / ALMANYA

info@produktiv-personal.de           https://almanpersonel.com/ 

Tel.: 0231/18881888        Mobil.: 0176-63762393

6570 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın