• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/Tekniker-Kariyer-190349731368808/?skip_nax_wizard=true
  • https://www.twitter.com/teknikerkariyer

Sağlık Teknikerleri mesleki sorunlarını aktarmak amacıyla TBMM'de İYİ PARTİ Halkın Meclisi Kürsüsünde kamuoyuna duyurdu.

Sağlık çalışanlarını temsilen Sağlık Çalışanları Hak ve Mücadele Derneği (SaHaDer) yönetim kurulu üyesi Radyoloji Teknikeri Derya TUNÇ İYİ PARTİ 'nin T.B.M.M. toplantısında Halkın Meclisi Kürsüsünden sağlık programı mezunu olan Sağlık Teknisyenleri, Sağlık Teknikerleri ve Hemşirler kadro ve atamaların az olduğuna dikkat çekti.

Ülkemizde mevcut 740 bin sağlık mezunu olduğunu ve ülke yöneticilerinden sağlıkta 100 bin atama istediklerini açıkladı. Ayrıca sağlık çalışanlarının özlük ve ücret haklarının bir an önce verilmesini talep etti.
Sağlık Teknikerleri TBMM'de İYİ PARTİ'nin Halkın Meclisi Kürsüsünde, TeknikerKariyer
Sağlık çalışanları temsilcileri, T.B.M.M.'de İYİ PARTİ'nin milletin sorunlarını birinci ağızdan dillendirilmesi adına başlattığı Halkın Meclisi kürsüsünden milletvekillerine, basın temsilcilerine ve kamuoyuna açıklamalar bulunduktan sonra İYİ PARTİ Genel Başkanı Meral AKŞENER ile görüştüler.

İYİ PARTİ haftalık meclis toplantısı sonrası SAHADER Yönetim kurulu olarak, Sağlık emekçilerinin sorunlarını aktarmak amacıyla İyi Parti’nin STK’dan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Burak Akburak ziyaret edilerek görüşmeler yapıldı. Kendisine gösterdikleri ilgi ve alakaları için teşekkür ederiz açıklamasında bulundu.


384 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın