• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/Tekniker-Kariyer-190349731368808/?skip_nax_wizard=true
  • https://www.twitter.com/teknikerkariyer

Tıbbi Patoloji Teknikerleri Derneği Tıbbi Patoloji Teknikerlerliği iş ve görev tanımı için T.C. Sağlık Bakanlığında Toplantı Yaptı.

Tıbbi Patoloji Teknikerleri Derneği (TPTD) Tıbbi Patoloji Teknikerlerliği iş ve görev tanımı için T.C. Sağlık Bakanlığına çalışma ziyaretinde bulundu.
tibbi_patoloji_teknikerleri_dernegi__saglik_bakanligi___gorevtanimi__teknikerkariyer
Tıbbi Patoloji Teknikerleri Derneği (TPTD) Yönetim Kurulu Adına Genel Başkan Gizem Havva BİLGİN kamuoyuna yaptığı yazılı basın açıklaması ;

T.C. Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından başkanlığın sağlık meslek mensuplarının iş ve görev tanımları hakkında yürüttüğü çalışma kapsamında "Patoloji Teknikerliği" ile ilgili 20.09.2021 tarihinde Sağlık Bakanlığı Bilkent Yerleşkesinde 6. kat toplantı salonunda 09:30-12:30 saatleri arasında toplantı planlanmış olup Ankara Başkent Üniversitesinden Yasemin Sezgin, Ankara Bayındır Hastanesi ve Tıbbi Patoloji Teknikerleri Derneği Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Gizem Havva Bilgin, Ankara Keçiören Sanatoryum Atatürk Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesinden Hasan Hüseyin Ertürk ve Kars Kafkas Üniversitesi Tıp Fakültesinden Hatice Beşeren'in katılımlarının sağlanması ile gerçekleşmiştir.

Öncelikle görev tanımı ve de Tıbbi Laboratuvar ve Patoloji Laboratuvarının ayrılması konusunda; Makroskopi Teknikerliği, Sitoteknikerlik, Moleküler Patoloji Teknikerliğinin ülkemizde ve dünyadaki durumu ile ilgili sunum hazırlanmış olup, meslek ile ilgili fikir ve sorunlar tartışılmıştır.

415 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın