• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/Tekniker-Kariyer-190349731368808/?skip_nax_wizard=true
  • https://www.twitter.com/teknikerkariyer

Danıştay'ın son kararı, Teknikerler Şantiye Şefliği Görevi Yapabilir.

TMMOB Tarafından açılan davada DANIŞTAY son kararını verdi.

T.C.Yüksek Öğretim Kurumuna bağlı eğitim/öğrenim veren Üniversitelerde teknik eğitim almış olan Teknikerlerin ŞANTİYE ŞEFLİĞİ görevi engellenemedi. 

Meslek Yüksek Okulu mezunu Teknikerlerin en büyük ve güçlü mesleki birliği olan Teknikerler Birliği'nin yıllarca mücadele ederek aldığı ŞANTİYE ŞEFLİĞİ yetkileri değişik dönemlerde iptal edilmek istensede Teknikerler Birliği (Ankara Teknikerler Derneği) çalışma faaliyetleri (TBMM ziyaretleri, dosya sunma, dilekçe kampanyaları, kamuoyu oluşturma gibi) sayesinde Teknikerlerin elinden alınamadı.

11.03.2021 tarihli Danıştay idari Dava Daireleri Kurulunca alınan karar T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığına gönderildi. Karar 11.06.2021 tarihindede tüm ülke genelindeki kurum ve kuruluşlara bildirildi.

Meslek Yüksek Okulu mezunu Teknikerlerin eğitimini alarak görev ve yetkileri dahilinde olması gerekn Şantiye şefliği görevini hakkıyla her zaman ve her şartta yerine getirmişlerdir.

Alınan bu tarihi kararla ülke ekonomisine ve işgücüne vurulmak istenen zincir engelenmiş oldu.DANIŞTAY, TEKNİKERLER ŞANTİYE ŞEFLİĞİ YAPABİLİR
708 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın